Soutěž mladých hasičů po dvacáté deváté

V sobotu 5. 10. uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Blovice již 29. ročník soutěže mladých hasičů. Soutěž tradičně probíhala na hasičské zbrojnici a částečně v areálu TJ Sokol Blovice. Zázemí v sychravém počasí nám poskytl DDM Blovice. Soutěžilo se v pětičlenných družstvech. Pro letošní rok jsme připravili menší úpravy a rozšíření některých disciplín.

Disciplíny jako štafeta požárních dvojic, uzlová štafeta, orientace v přírodě a střelba ze vzduchovky zůstaly beze změn. Naopak tři další disciplíny prošly obměnou. V disciplíně zdravověda došlo k výraznému rozšíření nutných vědomostí a typů pomoci, které se děti musí naučit. Podobně byla změněna disciplína Požární ochrana, kde se rozšířily požadované dovednosti o znalosti rizik v domácnosti, chování při mimořádných událostech a sestavení trojúhelníku hoření. Novinkou byla disciplína Ochrana obyvatelstva, ve které děti musely vytvořit záchranářskou uličku, složit evakuační zavazadlo a byly prověřeny v tísňovém volání.

Letošní soutěže se zúčastnilo celkem 42 družstev – 17 v kategorii mladších, 22 ve starších a 3 mimo soutěž. Naše domácí družstva se také zapojila. Mladší skončili na 12. místě a starší obsadili 6. místo.

Velké poděkování patří TJ Sokol Blovice a DDM Blovice za spolupráci, a také Městu Blovice a firmě Gejša kovoobrábění za finanční podporu.

Stupně vítězů kategorie mladší:

1. místo: Želčany
  2. místo: Dolní Lukavice
  3. místo: Žákavá

Stupně vítězů kategorie starší:

1. místo: Žákavá
  2. místo: Želčany A